Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

5
Puanınız
Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin 5 (1)
2.4K
Comments
Takip Et

Joe, Mario, Suppon, Baremoto, Heitai ve Kyabetsu takma adlarını kullanan altı çocuk (16 veya 17 yaş) ağır saldırı, dolandırıcılık, kaçma gibi suçlardan ıslahevine konulur. Cehennemde kalışları hemen başlar. Bir pedofil doktor tarafından barındırılırlar, despot ve acımasız bir ekibin gözetimi altına alınırlar. Sakuragi’nin (Anchan adında) hücre arkadaşları olan bu grup ile yeni “arkadaşları” arasında gerilim artar.

Bir arbede patlak verir ve altı mahkûmumuz, boks yeteneği sayesinde gizemli genç adam tarafından dövülür.

Hikaye sadece bu yedi karakterin cehennem ortamında hayatta kalmalarını değil, aynı zamanda dış dünya ve yakınları tarafından reddedilmeleri nedeniyle yaşadıkları hayal kırıklıklarını da takip edecektir. Bu genç adamlar arasındaki sıra dışı ve yenilmez dostlukları konu alıyor.

Gökkuşağı: Nisha Rokubou no Shichinin, Taiyou no Mokishiroku Dainibu: Kenkokuhen ile birlikte genel kategoride 51. Shogakukan Manga Ödülü’nü kazandı.

Seri, 31 Temmuz 2008’deki son sayısına kadar Young Sunday’de serileştirildi. Serileştirme 15 Haziran 2009’da Big Comic Spirits’e devredildi.

Seri Fransızca olarak Rainbow by Kazé adıyla 3’ü 1 arada omnibüsler halinde 7 Ekim 2015’ten 24 Mayıs 2017’ye kadar yayımlandı.

Tür(ler)
Etiket(ler)