ReLIFE

3.5
Puanınız
ReLIFE 3.5 (2)
6.9K
Comments
Takip Et

Yetişkin olmanın getirdiği sorumluluklar ve kurumsal zorbalığın çirkin yüzü kişinin çocukluk hayallerine ihanet ettiğinde, pek çok kişi hayatını yeniden yaşamak ve doğru kararlar vermek için masum çocukluğuna dönmek ister. Kendisine sunulan teklif karşısında şaşkına dönen 27 yaşındaki Arata Kaizaki, hayatında bir kez karşısına çıkacak bu fırsatla hayatını değiştirmeyi ummaktadır.

Yarı zamanlı işinden evine dönen Arata, ReLife Araştırma Enstitüsü çalışanı Ryou Yoake tarafından, yaşadığı zorlukların üstesinden gelmesine ve kurumsal hayata yeniden girmesine yardımcı olacak bir deneye katılmaya ikna edilir. ReLife deneyinin bir parçası olarak, Arata’nın fiziği 17 yaşındaki haline döndürülür ve yapması gereken tek şey bir yıl boyunca lise hayatını yeniden yaşamaktır. Deneyin sonunda onu bekleyen, ilk şirketinden ayrıldığından beri almak için mücadele ettiği bir iş teklifidir.

Çok az seçeneği olduğu için bu plana uymaya karar verir. Ancak yetişkinlere özgü eğilimleri ve son resmi eğitiminden bu yana geçen uzun yıllar, Arata’yı beklenmedik derecede zorlu bir alana, normal bir lise gününe sürükler.

ReLIFE, 21 Aralık 2015 – 30 Nisan 2017 tarihleri arasında Crunchyroll tarafından İngilizce olarak kısmen simültane olarak yayınlanmıştır. Ayrıca 1 Ekim 2016’dan bu yana Waneko tarafından Lehçe olarak da yayınlanmaktadır.

Seri, 2015 yılında 39. Kodansha Manga Ödülleri’nde En İyi Genel Manga dalında aday gösterilmiştir.

Tür(ler)
Etiket(ler)