Kimetsu no Yaiba

5
Puanınız
Kimetsu no Yaiba 5 (1)
8.6K
Comments
1 Takip Ediyor

Tanjirou Kamado, yoksul ailesiyle birlikte ücra bir dağda yaşamaktadır. En büyük kardeş olarak, babasının ölümünden sonra ailesinin geçimini sağlama sorumluluğunu üstlenmiştir. Soğuk bir kış günü, biraz odun kömürü satmak için yerel köye iner. Alacakaranlık çöktüğünde, geceyi meraklı bir adamın evinde geçirmek zorunda kalır ve bu adam onu geceleri dolaşan garip yaratıklar hakkında uyarır: insan eti isteyen kötü niyetli iblisler.

Sonunda eve döndüğünde, Tanjirou’nun en kötü kabusu gerçek olur. Et yiyen bir iblise dönüşen kız kardeşi Nezuko dışında tüm ailesi vahşice katledilmiştir. Nefret ve umutsuzluğa kapılan Tanjirou, çaresizce Nezuko’nun diğer insanlara saldırmasını engellemeye çalışır, ailesinin intikamını almak ve sevgili kız kardeşini tekrar insana dönüştürmenin bir yolunu bulmak için bir yolculuğa çıkar.

JUMP START girişiminin bir parçası olarak, Kimetsu no Yaiba’nın ilk üç bölümü VIZ Media’nın dijital Weekly Shonen Jump dergisinde Japonca yayınla aynı gün İngilizce olarak yayınlandı. İngilizce olarak Demon Slayer adıyla yayımlandı: Kimetsu no Yaiba adıyla VIZ Media tarafından Shonen Jump markası altında 3 Temmuz 2018 – 3 Ağustos 2021 tarihleri arasında İngilizce olarak yayımlandı.

Kimetsu no Yaiba, 2021 yılında 25. Tezuka Osamu Kültür Ödülü ödüllerinde Özel Ödül kazandı.

Tür(ler)
Etiket(ler)