Jujutsu Kaisen

5
Puanınız
Jujutsu Kaisen 5 (3)
25.6K
Comments
10 Takip Ediyor

Gözlerden uzakta, asırlardır süregelen bir çatışma devam ediyor. “Lanetler” olarak bilinen doğaüstü canavarlar gölgelerden insanlığa terör estirmekte ve “Jujutsu” büyücüleri olarak bilinen güçlü insanlar onları yok etmek için mistik sanatlar kullanmaktadır. Lise öğrencisi Yuuji Itadori, efsanevi Lanet Sukuna Ryoumen’in kurumuş bir parmağını bulduğunda, kendini bir anda bu kanlı çatışmaya katılırken bulur.

Parmağın gücünden etkilenen bir Lanet tarafından saldırıya uğrayan Yuuji, kendini korumak için pervasızca bir karar verir ve bu süreçte Lanetlerle savaşma gücü kazanır ama aynı zamanda farkında olmadan kötü niyetli Sukuna’yı bir kez daha dünyaya salar. Yuuji Sukuna’yı kontrol edip kendi bedenine hapsedebilse de, Jujutsu dünyası Yuuji’yi yok edilmesi gereken tehlikeli, üst düzey bir Lanet olarak sınıflandırır.

Gözaltına alınan ve ölüm cezasına çarptırılan Yuuji, Jujutsu Lisesi’nde öğretmen olan Satoru Gojou ile tanışır ve Gojou, idamının yaklaşmasına rağmen onun için bir alternatif olduğunu açıklar. Sukuna için nadir bir araç olan Yuuji ölürse, Sukuna da yok olacaktır. Bu nedenle, Yuuji Sukuna’nın diğer kalıntılarını tüketirse, Yuuji’nin müteakip infazı kötü niyetli iblisi gerçekten ortadan kaldıracaktır. Dünyayı daha güvenli hale getirmek ve hayatını biraz daha uzun yaşamak için bu şansı değerlendiren Yuuji, Tokyo Prefectural Jujutsu Lisesi’ne kaydolur ve sert ve acımasız bir savaş alanına balıklama atlar.

JUMP START girişiminin bir parçası olarak, Jujutsu Kaisen’in ilk üç bölümü VIZ Media’nın dijital Weekly Shonen Jump dergisinde Japonca yayınla aynı gün İngilizce olarak yayınlandı. Ardından seri MANGA Plus simulpub hizmetine eklendi ve 3 Aralık 2019’dan bu yana aynı yayıncı tarafından basılı olarak yayınlanıyor.

Tür(ler)
Etiket(ler)