One Piece

5
Puanınız
One Piece 5 (3)
75.7K
Comments
6 Takip Ediyor

“Korsanların Kralı” olarak bilinen Gol D. Roger, dünya hükümeti tarafından idam edilmek üzeredir. Ancak ölümünden hemen önce, Büyük Hat olarak bilinen uçsuz bucaksız okyanusta bir yerlerde büyük bir hazine olan One Piece’in varlığını doğrular. One Piece’in ona ulaşmaya layık olan herkes tarafından sahiplenilebileceğini duyuran Korsan Kral idam edilir ve Büyük Korsanlar Çağı başlar.

Yirmi iki yıl sonra, Monkey D. Luffy adında genç bir adam One Piece’i bulmak ve Korsanların yeni Kralı olmak için kendi macerasına atılmaya hazırdır. Sadece hasır bir şapka, küçük bir tekne ve elastik bir vücutla donanmış olarak, kendi mürettebatını ve onları açık denizlerdeki en büyük statüye sahip olmak için Grand Line’a götürecek değerli bir gemiyi toplamak için fantastik bir yolculuğa çıkıyor.

One Piece, 2022 itibariyle 500 milyondan fazla kopyayla tüm zamanların en çok satan manga serisidir. Serinin 67. cildi, 2012 yılında satılan 4,05 milyon kopya ile şu anda Japonya’daki tüm mangalar (kitaplar dahil) arasında en büyük ilk baskı rekorunu elinde tutmaktadır. Seri 2000-2002 yılları arasında üç kez üst üste Tezuka Osamu Kültür Ödülü finalisti olmuştur. 2012 yılında, Kimuchi Yokoyama’nın Neko Darake’si ile birlikte 41. Japonya Karikatüristler Derneği Ödülü Büyük Ödülünü kazandı.

VIZ Media, One Piece’i 2 Ocak 2003’ten beri Shonen Jump markası altında İngilizce olarak ve 1 Aralık 2009’dan beri 3’ü 1 arada omnibus baskılar halinde yayınlamaktadır. VIZ Media manga için üç kutu seti yayımlamıştır; ilk 23 cildi içeren ilki 5 Kasım 2013’te, 24-46. ciltleri içeren ikincisi 4 Kasım 2014’te ve 47-70. ciltleri içeren üçüncüsü 4 Ekim 2016’da yayımlanmıştır. Seri ayrıca Korece, Malayca, Endonezyaca, Çince, Tayca, Vietnamca, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, İsveççe, Danca, Norveççe, Fince, Lehçe, Türkçe ve Rusça dahil olmak üzere dünya çapında çok sayıda dilde yayınlanmıştır.

Manga, 31 Ağustos 2023’ten bu yana Netflix’te canlı aksiyon TV dizisine uyarlanmıştır.

Tür(ler)
Etiket(ler)