Haikyuu!!

0
Puanınız
Haikyuu!! 0 (0)
5.8K
Comments
1 Takip Ediyor

Düdük çalıyor. Top kalktı. Bir kazı. Bir set. Bir smaç.

Voleybol. İki takımın karşı karşıya geldiği, duvar gibi zorlu bir file ile ayrıldığı bir spor.

Sadece 170 cm boyundaki “Küçük Dev”, yüksek filenin ve engelleyici duvarın üstesinden geliyor. Hayranlık uyandıran Shouyou Hinata, asın kargaya benzeyen figürüne bakıyor. Küçük Dev gibi yükseklere ulaşmaya kararlı olan küçük boylu Hinata, ortaokulun son yılında nihayet bir takım kurmayı başarır ve ilk voleybol turnuvasına katılır. Ancak takımı, “Sahanın Kralı” olarak adlandırılan dahi ama baskıcı setçi Tobio Kageyama’nın liderliğindeki güçlü okul Kitagawa Daiichi’ye karşı ilk maçlarında tamamen yenilir.

Hinata, Kageyama’dan resmi bir lise maçında intikam almak ve Küçük Dev’in izinden gitmek için Karasuno Lisesi’ne kaydolur; ancak spor salonunun kapısını açtığında Kageyama’yı takım arkadaşlarından biri olarak görünce planları suya düşer.

Şimdi Hinata, eksikliklerinin üstesinden gelmek ve lise voleybol dünyasının zirvesine çıkma hayalini gerçekleştirmek için takımda kendini kabul ettirmek ve sorunlu Kageyama ile birlikte çalışmak zorundadır.

Haikyuu!! 2015 yılında shounen kategorisinde 61. Shogakukan Manga Ödülünü kazanmıştır.

Seri, 5 Temmuz 2016 – 3 Ağustos 2021 tarihleri arasında Shonen Jump künyesi altında VIZ Media tarafından İngilizce olarak yayımlanmıştır.

Tür(ler)
Etiket(ler)