Berserk

5
Puanınız
Berserk 5 (1)
24.2K
Comments
5 Takip Ediyor

Artık “Kara Kılıç Ustası” olarak bilinen eski bir paralı asker olan Guts, intikam peşindedir. Çalkantılı bir çocukluktan sonra nihayet saygı duyduğu ve güvenebileceğine inandığı birini bulur, ancak bu kişi kendi arzularını yerine getirmek amacıyla Guts için önemli olan her şeyi elinden aldığında her şey darmadağın olur. Artık ölüm için işaretlenmiş olan Guts, şeytani varlıklar tarafından acımasızca takip edildiği bir kadere mahkûm olur.

Talihsizliklerle dolu korkunç bir maceraya atılan Guts, devasa bir kılıç ve korkunç bir güçle donanmış olarak, sonunda kendisini ve sevdiklerini insanlıktan çıkaran kişinin kellesini alana kadar hiçbir şeyin, ölümün kendisinin bile onu durdurmasına izin vermeyecektir.

Berserk, 2002 yılında Tezuka Osamu Kültür Ödülü’nün altıncısında Mükemmellik Ödülü’nü kazandı.

Seri dünya çapında 50 milyondan fazla baskıya sahiptir ve 4 Kasım 2003’ten beri Dark Horse tarafından İngilizce olarak yayınlanmaktadır. Ayrıca İtalya, Almanya, İspanya, Fransa, Brezilya, Güney Kore, Hong Kong, Tayvan, Tayland, Polonya, Meksika ve Türkiye’de de yayınlanmaktadır.

Mayıs 2021’de yazar Kentaro Miura 54 yaşında aniden hayatını kaybetti. Berserk’in 364. Bölümü ölümünden sonra 10 Eylül 2021’de yayımlandı. Miura, serinin hikayesiyle ilgili ayrıntıları sık sık çocukluk arkadaşı ve mangaka arkadaşı Kouji Mori ile paylaşırdı. Berserk, 24 Haziran 2022’de Studio Gaga’nın sanat yönetimi ve Kouji Mori’nin gözetimiyle yeniden başladı.

Tür(ler)
Etiket(ler)