The Breaker

5
Puanınız
The Breaker 5 (1)
8.7K
Comments
2 Takip Ediyor

Yi “Shioon” Shi-Woon’un Nine Dragons High School’daki günlük hayatı, arkadaşı Ho Chang ve çetesi tarafından dövülmekten ibaret, ideal bir durumdan uzaktır. Ancak bir gün, Han Chun Woo adında gizemli bir adam bu dayaklardan birini görür ve destek sunmak yerine Shioon’u geri dövüş yapmamakla suçlar, tüyler ürpertici bir şekilde Shioon’a hakaret eder. Shioon’un şaşkınlığına, Chun Woo’nun okulunun yeni vikayesi olduğunu öğrenince daha da artar.

Günlük kötü muameleden bıkan Shioon, kendini savunmayı öğrenmek için dövüş sanatları akademisine kaydolmaya karar verir. Yoldayken, Chun Woo’nun başı sıkışmış bir şekilde bir grup öfkeli adam tarafından sıkıştırıldığı bir köşede bulur! Tahrik olan Chun Woo, birdenbire dövüş sanatları tekniklerini kullanarak onları etkisiz hale getirir, ve Shioon bunu gizlice kaydeder. Daha sonra bu kaydı kullanarak Chun Woo’yu kendisine kendini savunmayı öğretmesi için şantaj yapar. İsteksizce Chun Woo kabul eder ve Shioon kısa süre içinde Murim olarak bilinen dövüş sanatları dünyasına atılır. Ancak Shioon, ustaının gölgeli geçmişi ve toplumun görünmeyen yüzünün farkında olmayan biridir. Chun Woo, Shioon’a nasıl öğretecek ve onu Murim dünyasında hayatta kalmaya nasıl yardımcı olacak?

The Breaker, 30 Haziran 2021’den itibaren Ablaze tarafından İngilizce olarak 2’li omnibus ciltler halinde yayımlanmaktadır; ve Şubat 2013’ten Ocak 2015’e kadar Yumegari tarafından Lehçe olarak yayımlanmıştır.

Tür(ler)
Etiket(ler)