Solo Leveling

5
Puanınız
Solo Leveling 5 (11)
0.9M
Comments
10 Takip Ediyor

On yıl önce, “Kapı” ortaya çıktı ve gerçek dünyayı sihir ve yaratıkların alemini bağlayan bir bağlantı noktası haline getirdi. Bu kötü yaratıklarla mücadele etmek için sıradan insanlar süper insan güçleri kazandı ve “Avcılar” olarak bilinmeye başladı. Yirmi yaşındaki Sung Jin-Woo, bu Avcılardan biridir, ancak zayıf gücü nedeniyle dahi düşük bir E-Rank’a bile kıyasla “Dünyanın En Zayıfı” olarak bilinir. Yine de, annesinin tıbbi faturalarını ödemek için düşük-rütbeli Kapılar’da canavarlar avlar.

Ancak bu kötü yaşam tarzı, Jin-Woo’nun korkunç bir şekilde yanlış giden bir görevde ölmek üzere kaldığını düşünerek değişir. Üç gün sonra hastanede uyanarak önünde uçuşan gizemli bir ekran bulur. Bu “Görev Günlüğü,” Jin-Woo’nun gerçekleştirilmesi neredeyse imkansız ve yoğun bir eğitim programını tamamlamasını veya uygun bir ceza ile yüzleşmesini gerektirir. İlk başta görevin sıkıcılığı nedeniyle isteksiz olsa da, Jin-Woo kısa sürede bu görevin onu dünyanın en korkulan Avcılarından birine dönüştürebileceğini fark eder.

Solo Leveling, D&C Media (디앤씨미디어) tarafından 26 Eylül 2019’dan bu yana kitap formatında resmi olarak yayınlanan bir webtoon serisidir. İlk olarak 29 Aralık 2021’de 179 bölümle sona erdi ve yan hikayeler 20 Ocak 2023’te yayımlanmaya başladı. Yan hikayeler, orijinal sanatçı Sung-rak Jang’ın ölümünden sonra Çıraklar tarafından çizilmektedir.

Serisi, 4 Haziran 2020’den bu yana Tappytoon tarafından İngilizce dijital olarak yayınlanmaktadır ve 2 Mart 2021’den itibaren Yen Press tarafından basılı olarak yayınlanmaktadır. Ayrıca, 7 Nisan 2021’den bu yana Delcourt tarafından Fransızca olarak yayınlanmaktadır.

Tür(ler)
Etiket(ler)