Nanatsu no Taizai

0
Puanınız
Nanatsu no Taizai 0 (0)
8.8K
Comments
Takip Et

Adaletsizliğin hüküm sürdüğü bir dünyada, Britanya’nın Kutsal Şövalyeleri vatanlarını eşsiz büyüleri ve güçleriyle koruyor. En çok aranan hedefleri “Yedi Ölümcül Günah “tır: Bir zamanlar Britanya’nın Kutsal Şövalyelerinin en güçlüsü olarak kabul edilen bir grup suçlu. Liones Krallığı’nı devirmek için kurdukları sözde komplo, Kutsal Şövalyeler’in ellerinde yenilmelerine yol açmıştır, ancak yedi kötü şövalyenin hâlâ hayatta olduğuna dair söylentiler devam etmektedir.

On yıl sonra, Kutsal Şövalyeler ironik bir şekilde kendileri bir darbe düzenler ve Liones Kralını ele geçirerek kendilerini krallığın yeni yöneticileri olarak atarlar. Krallığın üçüncü prensesi Elizabeth Liones, Yedi Ölümcül Günah’ı bulmak ve onlardan yardım istemek için çıktığı yolculukta, Ejderhanın Gazap Günahı ve gözden düşmüş şövalyelerin eski lideri Meliodas’a ait bir bara rastlar. İkili, Meliodas’ın eski yoldaşlarını bulmak için yola koyulur, ancak yolculuklarında onları bekleyen umut mu yoksa umutsuzluk mu olacaktır?

Nanatsu no Taizai, Yowamushi Pedal ile birlikte shounen manga demografik kategorisinde 39. Kodansha Manga Ödüllerini kazandı.

Seri İngilizce olarak The Seven Deadly Sins adıyla 25 Mart 2014 – 26 Ocak 2021 tarihleri arasında Kodansha Comics USA tarafından; İspanyolca olarak 26 Eylül 2014 tarihinden itibaren Norma Editorial tarafından; Fransızca olarak 19 Mart 2014 tarihinden itibaren Pika Edition tarafından; İtalyanca olarak 29 Mart 2014 tarihinden itibaren Star Comics tarafından; Almanca olarak 17 Mart 2015 tarihinden itibaren Carlsen Manga tarafından ve Brezilya’da 21 Mart 2015 tarihinden itibaren JBC tarafından yayımlanmıştır.

Tür(ler)
Etiket(ler)