One Punch-Man

4.6
Puanınız
One Punch-Man 4.6 (17)
381.8K
Comments
11 Takip Ediyor

Üç yıl boyunca sıkı bir şekilde eğitim aldıktan sonra, sıradan Saitama, sadece bir yumrukla herkesi ve her şeyi alt edebilme yeteneği kazanmıştır. Yeni becerisini iyi bir amaç için kullanmaya karar verir: bir kahraman olmak. Ancak, canavarları kolayca yendiği için hızla sıkılmış ve bir kahraman olmanın heyecanını geri getirecek bir zorluk istemektedir.

Saitama’nın müthiş gücünü gördükten sonra, bir siborg olan Genos, Saitama’nın çırağı olmaya karar verir. Bu süre zarfında Saitama, hak ettiği tanınmayı almadığını ve insanlar tarafından tanınmadığını fark eder, çünkü Kahraman Derneği’nin bir üyesi olmadığı için. Ününü artırmak isteyen Saitama, Genos’u yanına alarak onunla kaydolmasına karar verir, karşılığında onu öğrenci olarak kabul eder. İkisi birlikte gerçek kahramanlar olma yolunda ilerlemeye başlar, güçlü düşmanlar bulmayı ve bu süreçte saygı kazanmayı umarak.

One Punch-Man, ONE tarafından yazılan orijinal web çizgi romanının mangadaki yeniden yapımıdır. 2014 yılında, dizi 7. yıllık Manga Taishou Ödülü’ne aday gösterildi ve 7. sırada yer aldı.

Manga, Shonen Jump baskısı altında VIZ Media tarafından İngilizce olarak yayınlanmaktadır; dijital olarak 18 Şubat 2014 tarihinden itibaren ve fiziksel olarak 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren. İngilizce versiyon, 2015 Eisner Ödülü’ne En İyi Uluslararası Materyal – Asya için aday gösterildi. Ayrıca, 5 Aralık 2015 tarihinden itibaren J.P. Fantastica tarafından Lehçe olarak, 31 Aralık 2015 tarihinden itibaren İspanyolca olarak Ivrea España tarafından, 19 Mart 2016 tarihinden itibaren Portekizce (Brezilya) olarak Panini Comics tarafından yayınlanmaktadır ve 7 Nisan 2016 tarihinden itibaren İtalyanca olarak Panini Comics tarafından Planet Manga baskısı altında yayınlanmaktadır.

Tür(ler)
Etiket(ler)