Fairy Tail

0
Puanınız
Fairy Tail 0 (0)
4.1K
Comments
1 Takip Ediyor

Efsanevi Earth Land krallığında, sihir sakinlerinin günlük yaşamının temelinde varlığını sürdürür, ulaşımdan hizmetlere ve her şeye kadar. Ancak tüm faydalarına rağmen, sihir aynı zamanda büyük kötülük için de kullanılabilir; bu nedenle doğal düzeni bozmaktan kaçınmak için Fiore Krallığı’nda sihirli loncaların bir sistemi bulunur. Bu loncalar, kendi lonca ustalarının komutası altında, ün ve servet kazanmak için çeşitli iş isteklerini üstlenen cadılar ve büyücülerden oluşur. Özellikle güç ve ruh bakımından diğerlerinin önünde yükselen bir lonca vardır ve adı Fairy Tail’dir.

Ejderha evlat babası Igneel’i bulma questinde olan Natsu Dragneel, ateşli ve dikkatsiz bir büyücü, ve ortağı Happy, Fairy Tail loncasına tam bir büyücü olma hayalini kurduğunu açıklayan genç bir göksel büyücü olan Lucy Heartfilia ile karşılaşırlar. Onu bir kaçırılma girişiminden kurtardıktan sonra, Natsu ona Fairy Tail’de bir ev teklif eder. Artık loncanın bir üyesi olan Lucy, Natsu ile birlikte hareket eder ve diğer büyücüler Gray Fullbuster ve Erza “Titania” Scarlet ile arkadaş olur. Birlikte, bu garip ekip birçok maceraya atılır ve yol boyunca birçok sadık müttefik ve ölümcül düşman kazanır.

2009’da Fairy Tail, shounen manga kategorisinde 33. Kodansha Manga Ödülü, aynı kategorideki Japonya Expo Ödülleri ve en iyi komedi manga için Japon Animasyonunun Teşvik Derneği Endüstri Ödülü’nü kazandı.

Dizi başlangıçta Del Rey Comics tarafından İngilizce olarak yayımlandı ve 25 Mart 2008’den 28 Eylül 2010’a kadar ilk 12 cildi yayımladı. Kodansha Comics USA lisansı devraldı ve geri kalan seriyi 10 Mayıs 2011’den 23 Ocak 2018’e kadar yayımladı. “Master’s Edition” adını taşıyan büyük boyutlu 5’li bir omnibus sürümü 10 Kasım 2015’ten itibaren yayımlanmaktadır. Ayrıca, İspanyolca olarak 30 Ekim 2008’den itibaren Norma Editorial tarafından; İtalyanca olarak 3 Ocak 2008’den itibaren Star Comics tarafından; Brezilya’da Ekim 2010’dan itibaren JBC tarafından; Lehçe olarak Nisan 2016’dan itibaren Studio JG tarafından; ve Arjantin’de Ocak 2017’den itibaren Editorial Ivrea tarafından yayımlanmıştır.

Tür(ler)
Etiket(ler)