20th Century Boys

5
Puanınız
20th Century Boys 5 (1)
9.1K
Comments
4 Takip Ediyor

20. yüzyılın sonuna yaklaşırken, dünyanın dört bir yanındaki insanlar dünyanın değişmekte olduğundan endişe duyuyor. Ve muhtemelen daha iyisi için değil.

Kenji Endo, sadece geçinmeye çalışan sıradan bir market müdürüdür. Ancak “Eşek” adını kullanan eski arkadaşlarından birinin aniden intihar ettiğini ve “Arkadaş” olarak bilinen bir figür tarafından yönetilen yeni bir tarikatın daha kötü şöhretli hale geldiğini öğrendiğinde, Kenji bir şeylerin doğru olmadığını hissetmeye başlar. Ölen arkadaşının geride bıraktığı birkaç önemli ipucuyla Kenji, bu tarikatın düşündüğünden çok daha fazlası olduğunu fark eder; bu gizemli örgüt sadece onu ve çocukluk arkadaşlarını doğrudan hedef almakla kalmaz, aynı zamanda tüm dünya sadece arkadaşlarının durdurabileceği büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadır.

Kenji’nin kıt kanaat geçindiği basit hayatı, çocukluk arkadaşlarıyla yeniden bir araya geldiğinde altüst olur ve birlikte geçmişlerinin tarikatla nasıl bağlantılı olduğu gerçeğini çözmeleri gerekir, çünkü yüzyılın dönüşü dünyanın olası sonu anlamına gelebilir.

20th Century Boys 2001 yılında genel kategoride Kodansha Manga Ödülü’nü, 2002 yılında Japonya Medya Sanatları Festivali’nde Mükemmellik Ödülü’nü ve 2003 yılında genel kategoride Shogakukan Manga Ödülü’nü kazandı. Serinin birleşik hikayesi 9 Mayıs 2008’de 37. Japonya Karikatürist Ödülleri’nde Büyük Ödülü kazandı.

VIZ Media seriyi 17 Şubat 2009’dan 18 Eylül 2012’ye kadar VIZ Signature markası altında İngilizce olarak yayınladı. VIZ Media seriyi 2005 yılında lisansladı; ancak, Urasawa’nın isteği üzerine, Monster İngilizce yayınını tamamladıktan sonra, zaman içinde sanat tarzındaki değişiklik nedeniyle yayınlanması yeniden planlandı. Seri ayrıca Eylül 2012’den beri Panini Comics/Planet Manga tarafından Brezilya Portekizcesi olarak yayımlanmaktadır.

Seri, 30 Ağustos 2008 ve 29 Ağustos 2009 tarihleri arasında Japonya’da gösterime giren bir canlı aksiyon filmi üçlemesine uyarlandı.

Tür(ler)
Etiket(ler)