Kingdom

5
Puanınız
Kingdom 5 (1)
30.2K
Comments
3 Takip Ediyor

Çin’de Savaşan Devletler döneminde Xin ve Piao, yetim köleler olarak düşük statülerine rağmen Büyük Generaller olmayı hayal eden iki kardeş gibi gençtir. Bir gün, Piao’ya Qin devletinin kraliyet sarayında önemli bir görev üstlenme fırsatı veren soylu bir adamla karşılaşırlar. Yollarını ayıran Xin ve Piao, bir gün dünyanın en büyük generalleri olmak için birbirlerine söz verirler. Ancak sarayda şiddetli bir darbe gerçekleştikten sonra Xin, ölmek üzere olan Piao ile karşılaşır ve Piao’nun son sözleri onu harekete geçirir ve Qin’in genç ve yakında kral olacak olan Zheng Ying ile karşılaşmasına neden olur.

Başlangıçta araları kötü olsa da, Xin ve Zheng yoldaş olurlar ve denemeler ve kan dökmelerle dolu bir yola girerler. Zheng’in amacı tüm savaşan devletleri Qin’in altına almaktır ve Xin de ordu saflarının en tepesine tırmanmaya çalışmaktadır. Eyaletler arasında sürekli taktik savaşların ve hem sarayın içinde hem de dışında büyük siyasi huzursuzlukların yaşandığı bir ortamda, ikili tarihi sonsuza dek değiştirecek muazzam hedeflerine doğru ilerler.

Krallık 2013 yılında 17. Yıllık Tezuka Osamu Kültürel Büyük Ödülü’ne layık görüldü. Nisan 2017 itibariyle seri 30 milyon kopya satmıştır.

12 Aralık 2012’de seri, en çok kişi tarafından yazılan manga dalında Guinness Dünya Rekoru kazandı. Rekor, sanatçıların, hayranların ve seslendirme sanatçılarının 26. cildin tamamını yeniden çizdiği “Sosyal Krallık” Kampanyası sayesinde mümkün oldu. Her biri 1 kare seçip onu yeniden çizdi ve ilk 100’e manganın özel bir baskısı verilecekti. Eiichiro Oda (One Piece), Masashi Kishimoto (Naruto), Hirohiko Araki (JoJo no Kimyou na Bouken) ve diğerleri katılımcılar arasındaydı.

Kingdom’ın live-action filmi 19 Nisan 2019’da, ikincisi 15 Temmuz 2022’de, üçüncüsü ise 28 Temmuz 2023’te gösterime girdi.

Tür(ler)
Etiket(ler)