Boku no Hero Academia

5
Puanınız
Boku no Hero Academia 5 (1)
13.4K
Comments
2 Takip Ediyor

Bir gün, dört yaşında bir çocuk ani bir farkındalık yaşadı: dünya adil değil. Dünya nüfusunun yüzde sekseni “tuhaflıklar” olarak bilinen özel yeteneklere sahiptir ve bu yetenekler birçok kişiye çocukluk hayalleri olan süper kahraman olma hayallerini gerçeğe dönüştürme gücü vermiştir. Ne yazık ki Izuku Midoriya, tuhaflığı olmadan doğan ve bu yüzden ayrımcılığa maruz kalan az sayıdaki kişiden biriydi. Yine de kahraman olma hayalinden vazgeçmeyi reddeder; imkansızı başarmaya kararlı olan Izuku, gözünü seçkin kahraman eğitim akademisi UA High’a diker.

Ancak, bir numaralı kahraman ve Izuku’nun idolü All Might ile tesadüfen tanıştıktan sonra her şey değişir. Hayalinin bir çıkmaz sokak olmadığını keşfeden güçsüz çocuk, her zamankinden daha çok çalışarak özel bir eğitimden geçer. Sonunda All Might’ın gücünü miras alır ve yeni keşfettiği yetenekleriyle seçtiği okula girerek gezegendeki en iyi kahramanın halefi olmak için zorlu yolculuğuna başlar.

Boku no Hero Academia, 8. Manga Taisho Ödülleri’nde sekizinci ve 2016 Kono Manga ga Sugoi! erkek okuyucular bölümünde beşinci sırada yer aldı.

Seri, 4 Ağustos 2015’ten beri Shonen Jump baskısı altında VIZ Media tarafından My Hero Academia adıyla İngilizce olarak; 3 Şubat 2016’dan beri Star Comics tarafından İtalyanca olarak; 14 Nisan 2016’dan beri Ki-oon tarafından Fransızca olarak; 26 Temmuz 2016’dan beri Carlsen tarafından Almanca olarak; Ekim 2016’dan beri Planeta Comic tarafından İspanyolca olarak, Editora JBC tarafından Brezilya Portekizcesi olarak; Mart 2017’den beri Gerekli Şeyler tarafından Türkçe olarak; 4 Ekim 2017’den beri m&c! Waneko tarafından Lehçe olarak lisanslanmıştır.

Boku no Hero Academia adlı bir video oyunu: Battle for All adlı video oyunu 19 Mayıs 2016 tarihinde Japonya’da Nintendo 3DS için piyasaya sürülmüştür. Boku no Hero Academia başlıklı başka bir video oyunu: One’s Justice, 2018 yılında Playstation 4, Nintendo Switch, Xbox One ve PC için piyasaya sürüldü.

Tür(ler)
Etiket(ler)